شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۷
سبک زندگی: وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: حقوق زنان در محیط‌های کار رعایت نمی‌شود و آنها با دستمزد و حقوق کم و پایین استخدام می‌شوند که باید با این امر مقابله کنیم.
پشت پرده جرایم جنسی
سبک زندگی: تجاوز به عنف یکی از خشن‌ترین جرایمی است که اغلب مرتکبان آن در بستر اختلالات روانی و ناهنجاری‌های دوران کودکی و نوجوانی، دست به این اقدام غیر‌انسانی زده‌اند.
مشارکت سیاسی و اقتصادی زنان در عربستان بالاتر از ایران!
سبک زندگی: زنان ایرانی در زمینه بهداشت و تحصیلات پیشرفت‌هایی کرده‌اند، اما در زمینه مشارکت سیاسی و اقتصادی هنوز فاصله‌شان با مردان بسیار زیاد است. عربستان از این نظر وضعیت به مراتب بهتری نسبت به ایران دارند.
زن‌ایرانی‌که با سوسک ثروتمند شد+عکس
سبک زندگی: هیچ کس نیست که نداند راز موفقیت در فعالیت اقتصادی، تمرکز روی نیاز مخاطب است، بااین حال تنها بعضی ها هستند که درست به هدف می زنند.
چرا زن ها خیانت می کنند؟
سبک زندگی: خیانت معمولا زمانی اتفاق می افتد که زنی احساس کند آنطور که باید و شاید مورد علاقه و توجه همسرش قرار نمی گیرد و همسرش قدر او را نمی داند.
حراج بی سابقه تکه‌ ای از جان و بدن ایرانی ها!
گویا زخم کهنه حراج تکه‌ای از جان و تبلیغات دیواری و مجازی آن باقیمت‌های چند میلیون تومانی کافی نبود که این بار با سوءاستفاده از نیاز و شرایط زوجین و خانواده‌ها، بازار نوع جدیدی از دلالی ارگان و اعضای بدن، سکه شده و به‌این‌ترتیب است که امروز بازار سیاه خریدوفروش جنین و تخمک در کنار برخی فعالیت‌های مجاز مراکز درمانی، رونق یافته است.
آخرین وضعیت لایحه "تامین امنیت زنان"
سبک زندگی: معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: نظر دستگاه‌ها را در زمینه لایحه تامین امنیت زنان دریافت کرده‌ایم و در حال جمع‌بندی این دیدگاه‌ها هستیم و تا یک ماه آینده این کار محقق می‌شود.
امام(ره) و ارتقای جایگاه زن در جامعه
سبک زندگی: امام احیاگر هویت واقعی زن در جهان کنونی بود و منزلت کنونی زن مسلمان مدیون تفکرات اوست.
هنر و زن در جامعه ایران از نظر جامعه شناسی
سبک زندگی: پیش از پرداختن به این پرسش مایلم به تجربه ای در جامعه ای متفاوت اشاره کنم. در فرانسه، خصوصاً از دهة شصت میلادی، جامعه شناسان به مطالعة رفتارهای فرهنگی جامعة خود پرداختند. در این سال ها وزارتخانة امور فرهنگی با وزارت آندره مالرو ایجاد شد و برنامة خود را دمکراتیزه کردن عرصة هنر و فرهنگ قرار داد.
زن امروزی الگوی سینمای ایران نیست/دنیای ما مردانه است
سبک زندگی: سیما تیرانداز فعالیت هنری خود از سال ۱۳۶۷ با نمایش‌های آموزشی مدرسه هنر و ادبيات صدا و سيما زیر نظر «گلاب آدینه» آغاز کرده است. وی با بازی در نقشی کوتاه در فیلم «هامون» ساخته «داریوش مهرجویی» به سینما آمد و سپس در فیلم بانو ساخته ای دیگر از «داریوش مهرجویی» بازی کرد؛ اما فیلم سینمایی «سایه‌های هجوم» به کارگردانی «احمد امینی» فرصت مناسبی برای هنرنمایی او بود که برای بازی در همین فیلم نامزد جایزه بهترین بازیگر زن از یازدهمین جشنواره فیلم فجر شد. وی با هنرنمایی در تئاتر، سینما و تلویزیون توانسته از محبوبیت ویژه ای در میان مخاطبان برخوردار باشد. به بهانه نقش و جایگاه زن در سینمای ایران با این بازیگر زن ایرانی به گفت و گو نشستیم که از نگاه شما می گذرد: سینمای ایران تا چه اندازه توانسته نقش زن و مادر را به تصویر بکشد؟ خیلی کم، دنیای ما یک دنیای مردانه است. در صورتی که زن در جامعه ما بیشتر، فعال تر و مهم تر است و جا دارد که یک نگاه ویژه تری به جایگاه زن در جامعه و سینمای ما شود، نه این جایگاهی که تا به امروز دیده و شناخته ایم و مادرانمان داشته اند. جایگاه زن های امروز در جامعه از جمله خود من با دوره مادران ما متفاوت است و باید در نگاهمان نسبت به آدم های جامعه بازنگری شود. پس به نظر شما سینمای ایران گاهی به راه کج در معرفی زن ایرانی رفته و به جای پرداختن و پررنگ کردن نکات و الگوهای مثبت از زن و دختر ایرانی الگویی اشتباه ارائه می کند؟ نه قصد از آنچه گفتم این نبود. ما دارای یک جامعه مبرا، بی عیب و نقص نیستیم و پوشاندن عیب های این جامعه اصلا کار درستی نیست. کار ما هنر است و قرار است این مشکلات را نشان دهیم نه این که مدام الگوهای مثبت را به تصویر بکشیم که آن الگوی مثبت اصلا وجود ندارد؛ اتفاقا باید به عنوان یک هنرمند تمام اقشار و اتفاقات را نشان دهیم، تنها نباید به یک شکل خاص و آدم هایی خاص پرداخت. در حقیقت می توان به همان اندازه که فیلم در مورد طلاق ساخته می شود در مورد ازدواج هم ساخته شود و از دیدگاه من در این موضوع محدودیتی وجود ندارد. از میان تئاتر، سینما و تلویزیون کار در کدام را بیشتر ترجیح می دهید؟ هر سه برای من یکی است و تفاوتی نمی کند. بازیگری، بازیگری است، مدیوم ها و تکنیک های بازیگری با هم فرق می کند. باید به عنوان یک بازیگر بتوانم نقشم را در تئاتر، سینما و سریال تصویر کنم به این طبقه بندی اعتقاد ندارم چون باید مدیوم ها و تکنیک ها را در بازیگری شناخت. جدیدترین نقشتان چیست؟ مشغول بازی در سریال «ستایش۲» هستم، برای چند کار صحبت کردم؛ اما برای هیچکدام قرارداد نبستم. حتما با کارگردان خوب کار خواهم کرد. کار من بازیگری است و قطعا باید به نقش خوب بپردازم. اگر یک فیلم خوب با یک موضوع خوب و یک کارگردان خوب به من پیشنهاد شود دوباره این کاراکتر را تجربه خواهم کرد؛ اما در کل جز آن دسته از بازیگرانی هستم که تکرار را دوست ندارم و نقش هایی که تا به حال کار کرده ام متفاوت با یکدیگر بوده است و فکر می کنم که باز هم به دنبال تفاوت بروم تا این که یک نقش را تکرار کنم.
آثار و تبعات اشتغال زنان در جامعه
سبک زندگی: میان کاهش جمعیت و اشتغال زنان، ارتباط دوسویه وجود دارد. تمایل ورود به مشاغل رسمی و پر شدن اوقات فراغت، از انگیزه‌ی فرزندآوری می‌کاهد و کاهش شمار فرزندان، زمینه‌ی لازم برای اشتغال زنان را فراهم می‌کند.
نقش زنان در توسعه کشاورزی و فعالیتهای تولیدی در روستا
سبک زندگی: زنان روستایی بیشتر فعالیتهای تولیدی در بخش کشاورزی را انجام می‏دهند. طبق آمار موجود حدود ۵/۶ میلیون نفر از زنان روستایی به طور مستقیم در کاشت، داشت و برداشت محصولهای‏کشاورزی حضور فعال دارند. علاوه بر این، دختران روستا از کودکی به فعالیت کشاورزی و دامپروری مشغول می‏شوند.
روش اسلام برای بهتر شناخته شدن زن در جامعه
سبک زندگی: حجاب، از مهمترین و حساس ترین ارزش های کشور ماست، که سال هاست مورد توجه دشمن قرار گرفته است و بخش عمده ای از تلاش و البته هزینه های خود را صرف از بین بردن این ارزش والای انسانی نموده است و تا پوششی متضاد با جامعه اسلامی را در کشور نهادینه کند.
جایگاه زن در جامعه امروزی
سبک زندگی: در برهه ای از زمان به سر می بریم که از سوی دین ستیزان و کسانی که دین و دین مداری را بزرگ ترین مانع در برابر امیال شیطانی و منافع مادی خویش می دانند و طرح پروژه تقدس زدایی مانند: جدایی …
تربیت نسل متعالی، رسالت زن در جامعه اسلامی است
سبک زندگی: مسئول حوزه علمیه خواهران میاندوآب گفت: تربیت نسل متعهد و متعالی که زمینه‌ساز رشد و توسعه جامعه جهت رسیدن به حکومت جهانی شود، رسالت اصلی زن امروز در جامعه دینی است.
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدها
  • پربحث ها