مجله سبک زندگی
پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
سبک زندگی: خدارو شكر همسرم خيلي با من همراهي كرد و الان هم ما به عنوان خانواده مذهبي شناخته ميشيم دخترم 12 سالشه و دو ساله به اصرار خودش چادر سر ميكنه. دختر هشت ساله ام هم خيلي چادر دوست داره.
سندی از جنایت‌های صدام به روایت یک خلبان
سبک زندگی: گفتند: «هواپیما مثل آبکش سوراخ سوراخ شده است.» جوانمردی خواست ما را تا نشستن روی باند همراهی کنند. از آنجا که خطوط انتقال هیدرولیک صدمه دیده بود، در نزدیکی پایگاه همدان فشار هیدرولیک از دست رفت و با همه تلاشی که انجام دادیم، هواپیما از کنترل خارج شد...
زنان و مدیریت مصرف در خانواده
سبک زندگی: اسلام مدیریت اقتصادی را در زمینه‌ی تأمین معیشت خانواده از دوش زن برداشته است. اما مدیریت مصرف با زنان است. زن بایستی در مصرف، میانه‌روی را در پیش بگیرد و پول را به مصرف صحیح برساند و از تجملات و تفاخر بپرهیزد، زیرا تجملات و تفاخر تبعات سنگینی را در پی دارد و عمدتاً به بغض و دشمنی اطرافیان منجر می‌شود.
بایدها و نبایدهای ورود دولت به مقوله‌ی سبک زندگی
سبک زندگی: باید سیاست‌گذاری و تعیین خط مشی صورت گیرد و بایدها و نبایدهای راهنمای سبک زندگی مردم، با استفاده از منابع، مبانی و آموزه‌های دین مبین اسلام احصاء شود و به دنبال آن، برنامه‌ریزی راهبردی مبتنی بر در نظر گرفتن چشم‌انداز آرمانی زندگی مردم و آسیب‌شناسی وضع موجود در عرصه‌های مختلف صورت بگیرد.
جایگاه سبک زندگی در تمدن‌سازی چیست؟
سبک زندگی: تمدن اسلامی زمانی شکل می‌گیرد که بتوان در ساختارهای اجتماعی و به تبع آن، در سبک زندگی تغییراتی ایجاد کرد. این تغییر نیازمند تنظیم برنامه‌ی جدید مهندسی فرهنگی و اجتماعی است. منظور از برنامه‌ریزی، نحوه‌ی مدیریت حوزه‌ی تحت اختیارمان در مدیریت اجتماعی است.
هنوز با سبک زندگی اسلامی فاصله داریم
سبک زندگی: سبک زندگی در سال‌های اخیر در رسانه‌های جمعی به ویژه از نوع مکتوب و مجازی آن جایگاه ویژه‌ای یافته است و در این میان از سوی معدود استادان حوزه و دانشگاه این مقوله از بعد اسلامی آن مورد توجه قرار گرفته که از آن جمله می‌توان به حجت‌الاسلام محمد کاویانی اشاره کرد.
آسیب‌شناسی سبک زندگی امروز
سبک زندگی: چند سال پیش در آسیب‌شناسی‌ای که از نشریات موجود، انجام دادیم، به این نتیجه رسیدیم در تمام مکتوبات جبهه‌ی انقلاب تاکنون، ورود جدی به الگوهای زندگی مردم و انتقاد نسبت به عادات و رفتارهای غلط نشده است. صفحات مرتب و دائمی و هفتگی برای حرف زدن به لایف استایل و سبک زندگی اختصاص داده نشده است.
مهمترین چالش در اصلاح سبك زندگی
سبک زندگی: اگر بپذیریم كه داشتن شیوه زندگی اسلامی، بسترساز تمدن نوین اسلامی و پیشرفت همه‌جانبه است، رسیدن به این شیوه زندگی و عمل به آن اهمیت خود را بهتر می‌نمایاند. یكی از عوامل بسیار مؤثر بر شیوه و مشی زندگی، تربیت فردی و اجتماعی است. این تربیت چگونه باید باشد تا شیوه زندگی ما اسلامی باشد؟
سبک زندگی اسلامی مبتنی بر مقاومت، نرم‌افزار تمدن اسلامی
سبک زندگی: سبک زندگی اسلامی-ایرانی این امکان را فراهم خواهد ساخت تا یک ملت در مقابل فرهنگ تهاجمی غرب به تعریف هویت خود بپردازد. بر این اساس می‌توان با حرکت تدریجی در برابر مظاهر غرب، مقاومت کرد و سبک زندگی اسلامی-ایرانی که یکی از مؤلفه‌های اصلی پیشرفت است را با هدف دستیابی به تمدن نوین اسلامی احیاء و تقویت نمود.
مسئولان نظام باید در ترویج سبک زندگی اسلامی الگویی برای سایرین باشند
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان نظام باید در ترویج سبک زندگی اسلامی الگویی برای سایرین باشند؛ درواقع مسئولان نظام باید عملاً مبلغ نظام و اسلام باشند؛ چون با حرف نمی‌توان رهبر مردم بود.
مسئولان سبک زندگی اسلامی را جدی و مبنای حرکتی خود قرار دهند
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اهمیت پرداختن به سبک زندگی اسلامی با وجود ورود سبک زندگی غربی به کشور باید مبنای حرکتی مسئولان و جدی گرفته شود.
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدها
  • پربحث ها